Mi lehet a legfinomabb gyümölcs juice receptek titka?
Ha aktívan szeretnél gyümölcslevet készíteni és inni, akkor a konyhádnak egy olyan gyárrá kell válnia, ahol helyben feldolgozhatod a zöldségeket és a gyümölcsöket. Annak érdekében, hogy több juice és kevesebb munka legyen az eredmény, megbízható forrásból származó termékekre lesz szükséged. Habár a minőségi alapanyagok minden receptnél kulcsfontosságúak, az sem árt, ha rendelkezel a megfelelő eszközzel is. A frissen facsart gyümölcslé elkészítése az egyik legegyszerűbb és legélvezetesebb módja annak, hogy a családod étlapjába beilleszd a tápláló vitaminforrásokat.
Ez különösen igaz a nyári időszakra, amikor a hőmérséklet melegszik és többet szeretünk inni, mint enni. A juiceban található biológiailag aktív anyagok gyorsan felszívódnak a gyomorban és jótékony hatással vannak az anyagcserére. Ha rendszeresen, megfelelő mennyiségben iszol természetes gyümölcsleveket, akkor nemcsak feltöltheted a szervezeted hasznos vitaminokkal és ásványi anyagokkal, hanem megtisztíthatod a toxinoktól is.
Vagyis egyszerre erősítheted az immunrendszeredet és fokozhatod az energiaszintedet. Íme, néhány tipp azoknak, akik házi készítésű gyümölcslevet szeretnének készíteni! A friss juicet javasolt közvetlenül az elkészítése után meginni. Hiszen, szó szerint, minden percben veszít a hasznos tulajdonságaiból. Ezzel szemben, a cékla juicet 2 órán át kell a hűtőszekrényben tartani a káros anyagok elpusztítása érdekében. Természetesen a legkiválóbb gyümölcslevek az olyan egzotikus gyümölcsökből nyerhetőek, mint a narancs, az őszibarack vagy az ananász.
Viszont otthoni körülmények között a legjobb eredmény általában akkor érhető el, ha olyan helyi szezonális gyümölcsöket és bogyókat használsz a folyamathoz, amelyek a saját kertedben nőnek. Ilyen az alma, a körte, a ribizli, az áfonya, a málna és a szilva. Ha igazán egészséges gyümölcslevet szeretnél készíteni, légy óvatos az alapanyagok kiválasztásakor! Amennyiben lehetséges, próbálj érett, friss és környezetbarát körülmények között termesztett, káros adalékanyagoktól mentes élelmiszereket felhasználni!